RESURSE UMANE

ANGAJAŢII
Școala Profesională Specială "Sfânta Maria" - an şcolar 2023-2024


ECHIPA MANAGERIALĂ:

Prof. LIȘCAN GAVRIL-DANIEL - director

Prof. MUREȘAN ADRIANA – consilier educativ

CADRE DIDACTICE:

  • BÎRTE SIMONA - profesor limba şi literatura română
  • HORGA VERONICA - profesor limba şi literatura română
  • MUREŞAN ADRIANA - profesor limba engleză/limba şi literatura română
  • IVAN LACRIMA - profesor matematică
  • BUGNAR BIANCA - profesor fizică
  • POIENARU MINA LENUȚA- profesor biologie/chimie/cultură de specialitate Estetica şi igiena corpului omenesc
  • PĂCURARIU ELENA - profesor Tehnologia informației și a comunicațiilor
  • SUCIU IONUŢ FLORIN - profesor religie ortodoxă
  • SIMION EMILIA DORIANA - profesor psihopedagog
  • HRINIUC COSMINA - profesor psihopedagog
  • GRUMEZEA ALEXANDRA NICOLETA – profesor psihopedagog
  • GÎMBUŢĂ CĂTĂLIN - profesor educaţie fizică şi sport
  • MĂIEREAN HORAȚIU CRISTIAN - profesor educaţie fizică şi sport
  • BARTEŞ ADRIAN SORIN - profesor cultură de specialitate - Turism şi alimentaţie
  • TONŢIAN LIVIA - profesor cultură de specialitate Macanică
  • GYARMATI LEONTINA - profesor culturaă de specialitate - Construcţii
  • AVĂRVAREI ADINA - profesor pentru instruire practică - Estetica şi igiena corpului omenesc
  • POP LOREDANA - profesor pentru instruire practică - Estetica şi igiena corpului omenesc
  • PRAȘCA MARIA - maistru instructor - Estetica şi igiena corpului omenesc
  • ASTĂLUȘ VOICHIȚA - maistru instructor - Estetica şi igiena corpului omenesc
  • NĂDĂȘAN ORSOLYA - profesor pentru instruire practică - Turism și alimentație
  • POPANDRON ILEANA-MIHAELA -profesor pentru instruire practică - Turism și alimentație
  • MĂIEREAN LUCIA - profesor pentru instruire practică - Mecanică
  • PRECUP TEODOR - maistru instructor - Mecanică
  • RUSU CRINA-MARIANA - profesor pentru instruire practică - Turism și alimentație

CADRE DIDACTICE AUXILIARE:

  • PURCARI LENUŢA CAMELIA - administrator financiar (contabil şef)
  • PRALEA DANIELA - secretar șef
  • TIMIŞ ECATERINA SIMONA - informatician
  • FRĂȚILĂ ILUȚA-CLAUDIA - asistent social
  • FĂT FLOAREA DANIELA - administrator financiar
  • RAŢIU FELICIA - administrator patrimoniu
  • DĂMĂCUŞ LIVIU - şef ateliere şcoală
  • BADIU ALINA - pedagog şcoala
  • MIRON IRINA - pedagog şcoala
  • PETRIȘOR VASILE - pedagog şcoala
  • POP IOAN LAUREAN - pedagog școlar
  • VLĂDESCU ANGELA - supraveghetor de noapte
  • SOMEȘAN OVIDIU CLAUDIU - supraveghetor de noapte

PERSONAL CABINET MEDICAL:

  • ENCIAN IOANA - medic
  • TONEA ANGELA - medic stomatolog
  • CHIRA EMILIA - asistent medical
  • DEAC CLAUDIA - asistent medical
  • LASLO MARIA-MAGDALENA - asistent medical

PERSONAL NEDIDACTIC: